Mhp
Anasayfa / ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞ

KİŞİSEL BİLGİLER

Kibar TAVASAV 
( 19 Mayıs 1968 - .. ..... .... ) 

Manisa - Akhisar da , 1950 li yıllarda balkanlardan göç eden eski Yugoslavya'nın , bu günkü Makedonya Devletinden anne tarafı İştip yöresi ve baba tarafı Strumrica yöresinin göçmeni ve Avrupa'ya da 1300-1400 lü yıllarda ( Konya - Karaman yöresinden göç ederek yörük kökenli ) bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi . 

Etnik kökeni ; Oğuzlar - Bozoklar - Yıldızhan - Avşar - Karamanlı kolundan ve 
( Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'le aynı Türk boyundan geliyor ) 

İlk , orta ve lise yıllarını Manisa'da geçirdi . Daha sonra Ankara Jandarma Astsubay Okulundan mezun olup , ardından İzmir / Foça Jandarma Komando Okulunda eğitimini tamamlayıp , 
yurdumuzun çeşitli yörelerinde Jandarma Karakol Komutanı ve Cezaevi Jandarma Karakol Komutanı olarak görev yaptı . 
Özel sektörde İnsan Kaynakları , Personel , İdari İşler ve Güvenlik Müdürlüğü görevlerinde bulundu . 

Siyaset , ülke meseleleri , spor , ulusal ve iç güvenlik konuları ile sanat konularına meraklı olup , bir şiir kitabı mevcuttur . Evli olup , İstanbul da ikamet etmektedir . 

Siyasi Özgeçmişi ; 

* Hepar İstanbul İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği , 
* Hepar İstanbul İl Başkanlığı Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı,
* Büyük Turan Hareketi Partisi Kuruculuğu , 
* Büyük Turan Hareketi Partisi Büyük Kurultay Divan Başkanlığı , 
* Büyük Turan Hareketi Partisi Genel Başkan Vekilliği,
* Büyük Turan Hareketi Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği , 
* Büyük Turan Hareketi Partisi Marmara Bölge Başkanlığı , 
* Büyük Turan Hareketi Partisi Siyasi İşler, Parlamento ve Hükümet İlişkilerinden , Yerel Yönetimlerden , Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, 
görevlerini yerine getirmiştir . 

Kibar TAVASAV , şu anda 100 - 150 kişilik bir Kurucular Kurulu Kadrosu ile emperyalist ve siyonistlerin maşaları NATO-AB-ABD-BM ile dış kaynaklı bütün ideolojilere, bütün terör örgütlerine ve bütün tek adam yönetimlerine hayır diyen ve 
siyasetine 3 milli politikayı ( 1 - Türk Birliği, 2 - Türk Devletlerinin merkezinde olduğu bir Dünya Birliği ve 3 - Türkiye dahil dünyadaki bütün devletlerin ve bütün siyasi partilerin daha demokratik tepede 9 baş, 9 eşit başlı bir TOY HEYETİ Yönetim modeli tarafından yönetilmesini '' TURAN YÖNETİM MODELİ '' ni ) 
Türk ve dünya demokrasisinde siyaset sahnesine taşıyacak Türk ve Dünya Birliği Partisinin kurucu Genel Başkanı olarak partiyi 19 Mayıs 2019 günü resmiyetleştirmek üzere kuruluş çalışmalarına devam etmektedir. 

Türk ve Dünya Birliği Partisi; 
Devlet yönetim modelini ( Yasama - Yürütme - Yargı ) olarak kabul eder. 
- Yasama; ( MECLİS '' Büyük TOY '' ), TBMM 
- Yürütme erki; Küçük TOY ( 9 Eşit Başlı TOY HEYETİ '' TURAN '' YÖNETİM Modeli ) ekipçe, ortak akılla, çoğunluk kararıyla yönetimin olmasını savunur ve 
( Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık tek adam yönetim modellerine karşıdır ) ve 
- Yargı , olmak üzere, 
bu devlet yönetim modelinin savunucusu ve politikasını yapar. 

Bu siyasi partinin hedefleri ; 

Bu siyasi parti Türkçü , Atatürkçü, Türk Birliğici ve Türk devletlerinin merkezinde olacağı Dünya Birliğici olup , 

1 - Yurt içi ve yurt dışı her Türk'e , her insana hür irade , özgürlük ve bağımsızlığını sağlamak ve dünyayı her Türk'e ve her insana vatan yapmak hedefinde , 

2 - Türk Birliği Teşkilatını , tıpkı Avrupa Birliğinin olduğu gibi bütün Türk Devletleri ile din dahil hiç bir şey ile ayırmadan bir arada olup kurmak .

3 - Önce Türkiye Cumhuriyeti Devletinin , sonra diğer Türk devletlerinin , sonrada dünyanın bütün devletlerinin yürütme erklerinin 9 Eşit Başlı '' Küçük Toyla '' TURAN YÖNETİM MODELİ ile yönetilmesini sağlamak . 

4 - Türk'ü ve Türk Devletlerini Türk Birliği Teşkilatının merkezine oturtmak , her türlü veto hakkının sadece Türk Devletlerinde olmasını sağladıktan sonra , bu Türk Birliği Teşkilatına üyeliği dünyadaki bütün devletlere açıp , dünyadaki bütün devletlerin katılabileceği ve Türk devletlerinin merkezinde olacağı uluslararası bir Dünya Birliğini kurmak ve NATO - Avrupa Birliği ve BM Birleşmiş Milletlerin karşısında bir oluşum haline getirmek , böylece bu uluslararası emperyalist maşalarının lav olmasını, merkezinde Türk Devletlerinin olduğu Dünya Birliği Teşkilatının dünyayı yönetmesini ve dünyanın her türlü sorununu çözmesini sağlamak .

Yol uzun, hedefler büyük ve 100 yıllık 3 milli politikayı Türkiye'nin, Türk milletinin, Türkün, Türk devletlerinin, insanlığın ve dünyanın geleceğinin önüne koymak Türk ve Dünya Birliği Partisinin ana programını teşkil etmektedir diğer günlük politikalar haricinde. 

Türk ve Dünya Birliği Partisi Türkiye'de iktidar olup 3 milli politikasını uygulamadan Türkiye'nin, Türk devletlerinin, Türk milletinin, insanlığın ve dünyanın sorunları çözülmez ve tam tersi olarak daha da artarak devam eder. 

Kibar TAVASAV 
Türk ve Dünya Birliği Partisi 
Kurucu Genel Başkanı